Slzovka

SLZOVKA – čistí organizmus od nánosov, spomaľuje šedivenie vlasov a má mnoho iných benefitov. Chcete vedieť viac?

Moji milí viete, že moje recepty vytváram tak, aby boli nielen chutné, ale aj výživné a hlavne, čo najviac  prospešné zdraviu.

V poslednej dobe som sa stretávala s ľudmi, ktorí mali problém s ťažobou tela, s únavou, s opuchom končatín či zadržiavaním vody ( dôsledok prekyslenia a slabého pitného režimu ), a aj v tejto dobe veľmi nepríjemným a zdravie ohrozujúcim zahlienením.

Hlien je dôsledkom nevhodného stravovania a práve slzovka podporuje očistenie organizmu od rôznych nespracovaných a v tkanivách uložených nánosov, pochádzajúcich z priemyselne upravovaných tukov a vysokého množstva potravín, ktoré majú živočíšny pôvod.

TČM slzovku odporúča aj pri liečbe srdcových chorôb, dny, vysokého tlaku, obezity, ulceróznej kolitíde či Crohnovej chorobe. Tiež pri problémoch so žlčníkom ale aj obličkami. Dokonca sa hovorí, že spomaľuje šedivenie vlasov. (Celkom tomu verím, keďže harmonizuje činnosť obličiek).

Pri správne zostavenej životospráve, posilňuje pľúca, žalúdok, slezinu, má priaznivý účinok na liečbu bradavíc, ekzémov, robí pokožku vláčnou a ešte veľa, veľa iných pozitívnych účinkov na naše zdravie a vitalitu.

Viaže na seba toxíny, takže je unikátna práve pri detoxikácii organizmu. Čistí pečeň, uvoľňuje živočíšne tuky. Jednoducho zázrak :).

Jej účinok posilníme spravne zvolenou pohybovou aktivitou, hlbokým dýchom ( odporúčam oboznámiť sa s WIM – HOF metódou ) a hlavne, trvalou zmenou stravovacích návykov.

Pripravila som pre vás recept na rizoto zo slzovky, quinoi a hlivy, ktorý čoskoro zaradíme aj do našej donášky a verte mi, recept je veľmi chutný :).

“To, ako vyzeráme a ako sa cítime,
je výsledok našich doterajších volieb”

ODHODLANIE, VYTRVALOSŤ a DISCIPLÍNA boli tri slová, ktoré som si na mojej ceste za zdravím pripomínala každé ráno. A oplatilo sa. Po roku zmenených návykov, som si dala zdravotný stav do poriadku natoľko, že už roky nepotrebujem žiadne lieky. Nasledovalo zlepšenie zdravotného stavu u ľudí, ktorí ma oslovili a požiadali o pomoc pri zostavení jedálnička. To ma priviedlo k vytvoreniu 28-dňového stravovacieho programu, ktorý pomáha pri doplnení alkalických rezerv organizmu.

Stav vnútorného prostredia v určitých limitoch, ktoré mu umožňujú bezproblémovo fungovať, teda homeostáza, sa nevytvára automaticky. Je to výsledok našich vedomých volieb. Toho, čo konzumujeme, ako konzumujeme a kde konzumujeme. To, v akom prostredí žijeme a ako premýšľame. Od rovnováhy vnútorného prostredia totiž závisí kvalita nášho zdravia a toho, ako vyzeráme. Niektoré premenné nevieme zmeniť ihneď. Stav pôdy či životného prostredia je dlhodobý proces v rukách kompetentných. Je najvyšší čas pracovať na zmene k lepšiemu, no je potrebné začať od seba. Čo môžeme urobiť hneď, je výber a príprava stravy. Sladené nápoje máme možnosť okamžite vymeniť za vodu – základ pitného režimu. Postupne môžeme z našich životov vyradiť situácie a ľudí, ktorí nám spôsobujú smútok a stres. Výsledok tohto prístupu je viditeľný a najmä citeľný v relatívne krátkej dobe.

Svoje recepty vytváram tak, aby vyzerali ako bežné, chutili ako bežné, ale aby bol ich účinok, na rozdiel od „normálnych“ pokrmov, telu prospešný. Lebo ak je norma to, čo sa bežne konzumuje v domácnostiach, škôlkach, školách, či reštauračných zariadeniach, tak sme populácia „normálne“ chorých ľudí, ktorých cesta k uzdraveniu vedie cez lieky a lekárov. Síce sa zvyšuje priemerný vek, ale v akej kvalite života? Zrušme normy a normálnosť nahraďme ORIGINÁLITOU.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.