Harmonické stravovanie 1

Harmonické stravovanie

Tí, ktorí poznajú môj spôsob stravovania vedia, že nepresviedčam ľudí, aby sa zriekli mäsa. Tiež neodsudzujem žiadne alternatívne formy stravovania, ktorými chcú ľudia docieliť zmenu výzoru alebo zdravia. Je to stále len a len VAŠA VOĽBA a podstatné je, že vás to nasmeruje na správnu cestu, hoci aj cez chyby. Dôležité ale je chyby rozpoznať a neopakovať.

Načo hlasno upozorňujem a kladiem dôraz, je zdroj potravín a ich kvalita nie kvantita. Prízvukujem, ak môžete a chcete,zamerajte sa na produkty malých farmárov, alebo ak vás srdce ťahá týmto smerom, naučte sa gazdovať. Začnite chovať dobytok a hydinu, produkujte si tak organické hnojivo, naučte sa obrábať každý kúsok pôdy, ktorý máte k dispozícii. Súčasné problémy totiž nevyriešia alternatívne spôsoby stravovania či výživové doplnky. Jedno aj druhé môže byť prechodne účinné, ale z hľadiska dlhšieho časového horizontu, ak si neuvedomíme súčasnú potrebu skvalitňovania hodnoty pôdy a budeme sa spoliehať na suplementy, môže to byť nebezpečné pre ďalšie generácie. Totižto ani potraviny, ktoré konzumujú vegetariáni a vegáni, ak nebudú nutrične hodnotné, nepomôžu spasiť svet, ak sa dopestujú na nutrične prázdnej pôde.

Môj jedálniček v prvých 28-mich dňoch som kedysi zostavila tak, že som premenila odporúčané výživové doplnky na tuhú potravu. Vďaka špeciálnym jedlám, ktoré dokonale nahradia “bežné” stravovanie, doplnení jedálnička o ovocie a zeleninu, potom dokážete túto 28 dňovú zmenu absolvovať bez problémov a s príjemným výsledkom. Po skončení 28-čky, pri nasledujúcom dodržiavaní ďalších jednoduchých princípov dôjde k zníženiu objemov, váhy a zlepšeniu zdravotných problémov. 

Nepodceňujte pitný režim. Je rovnako dôležitý ako strava. 

Hlavnou zásadou môjho stravovania je neustále dopĺňanie živín, ktoré vaše telo potrebuje a vie si ich z dodanej stravy vytiahnuť a spracovať, aby bolo zdravé, vitálne, mladistvé a štíhle.

Ak chcete so zmenou začať hneď a rozhodnete sa pre moje 28 dňové stravovanie, postupujte presne podľa rozpisu z knihy “Najedzte sa do štíhlosti 1 a Zhubněte jednou provždy 1 ” 😊.⁠ Odporúčam prečítať si všetko čo v knihe píšem, pozorne a byť si vedomý zodpovednosti za svoj život a zdravie.

Harmonické stravovanie 2

Princíp pre každého

Zdravé stravovanie nie je limitované tým, či ste žena, muž alebo dieťa, koľko máte rokov alebo kde bývate a pracujete. Pokiaľ ho prijmete ako na dlhodobú záležitosť, výsledky vás príjemne prekvapia. Ak ale trpíte závažným a dlhodobým, zdravotným problémom, odporúčam začať postupmi, ktoré popisujem v mojej trojke knihe s podnadpisom “Prestaňme diétovať-naučme sa jesť”. V tomto prípade mám na mysli aj ľudí, ktorí diétujú kvôli šetreniu niektorého tráviaceho orgánu, nie iba tých,  ktorí diétami redukujú nárast podkožného tuku spôsobeného nevhodným životným štylom. To isté platí aj pre budúce mamičky. Zmenu stravovania začnite už pred počatím. Ak ste tehotná, riaďte sa, prosím, trojkou knihou. Lebo iba vy viete, ako ste sa stravovali pred otehotnením a či ste zdravotne v poriadku.  Lebo od vášho stravovania pred, počas a po skončení tehotenstva záleží, ako sa budete cítiť vy, a ak  bude prosperovať  vaše bábätko.

Princíp zdravého životného štýlu

Moje stravovanie má jednoduché pravidlo – diéta NIE, zdravie, energia, vitalita a radosť zo života ÁNO! Diéta je slovo, ktoré bráni ľuďom, aby sa dostali do stavu trvalej spokojnosti so svojím zdravím a výzorom. Krátkodobá zmena vašich stravovacích návykov z dôvodu šetrenia určitého orgánu v tele (žalúdok, žĺčnik a pod.) nie je trvalým riešením. S návratom k starým návykom sa totiž vrátia aj vaše problémy – či už zdravotné, alebo estetické (toto je jojo-efekt). Dokonca vám rôzne “spoľahlivé” diéty môžu výrazne poškodiť zdravie a tým ešte viac prehĺbiť predošlé starosti. Harmonické stravovanie vám naopak prinesie vďaka špeciálnym kombináciám potravín do tela poriadok. Ak pochopíte jeho princípy a budete sa nimi riadiť aj v bežnom živote, dosiahnete celkovú premenu doterajšieho životného štýlu, ktorý vám zabezpečí stálu zmenu vašej vitality a zdravia  bez ohľadu na vek či pohlavie.

Harmonické stravovanie 3
Harmonické stravovanie 4

Princíp 28-DNÍ

Častá otázka “28 dní” má jednoduchú odpoveď. Vaše telo totiž potrebuje určitý čas, aby v ňom došlo k zmene. Aby bolo zdravé stravovanie pre vás čo najjednoduchšie, je zostavené v 28-dňových cykloch, ktoré si osvojíte rýchlo a bez problémov. Prvých 28 dní je taktiež mostíkom od bežného k zdravému stravovaniu. V priebehu 28 dní sa očistíte od toxínov, vyrovná sa acidobazická nerovnováha a zároveň si prostredníctvom jednoduchých a chutných jedál doplníte sklad potrebných živín. Prvý a druhý týždeň vám pomocou tuhej stravy doplní do organizmu dôležité antioxidanty, pre ktoré by vás inak lekár posielal do lekárne. V nasledujúcich dvoch týždňoch sa to rozšíri aj o bielkoviny či sacharidy, takže za 28 dní dodáte telu všetko potrebné. Nadväzujúcim stravovaním podľa mojich receptov si udržíte získané výsledky a značne ich podporíte.

28 dní je začiatok. Po ich skončení je potrebné pokračovať ďalej, lebo ani cudzí jazyk si neosvojíte za mesiac :).

Princíp najedzte sa do štíhlosti

Vďaka jedinečnej skladbe jedál dochádza k nečakanému. Verte či neverte, neuškodíte svojmu zdraviu a postave ani s veľkou porciou. Skôr naopak. Kombinácie potravín som vytvorila tak, aby vám väčšia porcia prospela vďaka väčšiemu množstvu prijatých živín. Neznamená to ale, aby ste sa prejedali. Jedzte tak, aby ste neredukovali množstvo jedla na minimum, ale aby vám množstvo stravy vytvorilo príjemný pocit nasýtenia. Indovia tvrdia, že máme jesť do prvého „grgnutia“. Dôležité je, aby ste stravu dôkladne prežuli, uľahčíte tak žalúdku a celému tráviacemu systému a skôr sa dostaví pocit nasýtenia.

Ako sa môžete stravovať počas nočnej služby?

Medzi 22.00 – 02.00 si zopakujte večeru. Ráno pred odchodom z pracoviska sa naraňajkujte. Kým prídete domov, jemne vám pretrávi a vy si  nemusíte ľahnúť do postele s plným žalúdkom. Po prebudení sa naobedujte. Pitný režim si upravte podľa potreby, ale snažte sa dodržať odporúčaný objem.

V knihe „Najedzte sa do štíhlosti 3“ a „Zhubněte jednou provždy 3“ 😊nájdete odporúčania, ako sa stravovať na služobných cestách či dovolenkách, aby ste sa po ich absolvovaní nevracali domov s 5timi kilami navyše. Nechcete sa predsa vrátiť do nezmyselného kolotoča priberania a chudnutia. (Nezmyselné chudnutie do plaviek, aby ste sa potom na dovolenke prejedli do pôvodnej veľkosti a následne chudli na ďalšiu príležitosť. Takto si zbytočne zaťažujete a unavujete celé telo)⁠.

Harmonické stravovanie 5
Harmonické stravovanie 6

Princíp Pitného režimu

Pitný režim je pri harmonickom stravovaní rovnako dôležitý ako samotná strava – zabezpečuje vašu očistu, rozprúdi lymfatický systém. Urýchli sa vyplavovanie toxínov a tým aj odburávanie tuku, upraví sa pH, dámam sa zmierni celulitída, odstránia sa bolesti hlavy, zmierni sa pocit hladu. A to všetko vďaka 3-4 litrom životodarnej tekutiny denne ( prijaté množstvo záleží od vašej váhy. Neodporúčam prekročiť 4 litre denne,). 

Rovnako ako pravidelne zalievaná rastlinka,  budete môcť prekvitať aj vy. Pretože aj keď je rastlinka zasadená v kvalitnej pôde, ale nemá pravidelný prísun čistej vody, pomaly zahynie – a tak je to aj s našim telom. Darmo konzumujeme kvalitnú stravu, ak nám chýba pravidelný prísun čistej vody. Postupne nám zlyhavajú vnútorné orgány a my sa staneme závislými na liekoch, ktoré často neliečia, len potláčajú prejavy tela o tom, že niečo nerobíme správne. Odporúčam piť čo najteplejšiu prevarenú vodu, ktorú si môžete dochutiť citrónom a medom, mätou, medovkou, levanduľou, škoricou, sezónnym ovocím alebo zázvorom či uhorkou.

Princíp pohybovej aktivity

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, je pohyb v akejkoľvek podobe potrebný. Či sa už pustíte do tanca, aerobiku, behu, pravidelnej pešej chôdze alebo budete každý deň namiesto výťahu používať schodisko, každá aktivita vám pomôže. Najlepší je pohyb na čerstvom vzduchu v spojení so správnym dýchaním, teda pomocou bránice. Moje stravovanie na pohybe ale nie je závislé, aj bez zvýšenia pohybovej aktivity totiž dosiahnete výsledky. Preto je vhodné aj pre ľudí so sedavým zamestnaním či nedostatkom času. Ale ako vravím, jeho zaradenie môže len a len pomôcť :).

V knihe „Najedzte sa do štíhlosti 3“ a „Zhubněte jednou provždy 3“  😊nájdete ⁠aj cviky na doma, ktoré pravidelným zaradením do vášho denného programu prinesú “tehličky na brucho” :))⁠

Harmonické stravovanie 7

Vaše výsledky

Výsledky stravovania sú veľmi individuálne – u niekoho sa prejavia ihneď, u iných je potrebná dlhšia doba. Zmena závisí od súčasného stavu tela (deficitu látok, predošlých návykov, poctivého dodržiavania princípov a podobne). Počas rokov vašich skúsenosti sú však pozorovateľné hlavne tieto výsledky:

Harmonické stravovanie 8

pokles telesnej hmotnosti a rovnomerný úbytok tuku na celej postave

Harmonické stravovanie 9

zníženie hladiny cholesterolu

Harmonické stravovanie 10

úprava krvného tlaku

Harmonické stravovanie 11

zníženie obsahu tuku a cukru v krvi

Harmonické stravovanie 12

zlepšenie pečeňových testov

Harmonické stravovanie 13

odstránenie predmenštruačných a menštruačných problémov

Harmonické stravovanie 14

úprava stolice a odstránenie zápchy

Harmonické stravovanie 15

zlepšenie stavu pleti, vlasov a nechtov

Harmonické stravovanie 16

odstránenie problémov s pankreasom

Harmonické stravovanie 17

zlepšenie stavu pri niektorých chorobách (celiakia, Crohnova choroba, Ulcerózna kolitída, atď.)

Harmonické stravovanie 18

zlepšenie psychickej pohody

Chcete vedieť viac o princípoch ?

O všetkých ostatných princípoch sa dočítate v mojich knihách “Najedzte sa do štíhlosti 1, 2 a 3”

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.