Objavte zázračné účinky cvikly!

Vedeli ste, že imunita sídli v črevách? Aj to, že tenké črevo má plochu futbalového ihriska? Črevo má v sebe množstvo klkov, ktoré podobne, ako koreňový systém rastliniek, absorbuje čo najviac výživy pre naše bunky z prijatej potravy. Presne preto stále hovorím, aby sme si boli vedomí toho, čo s nami robí konzumované jedlo. Či je to iba potešenie pre chuťové poháriky, alebo cez stravu dodáme telu potrebné živiny a energiu, aby si ono následne udržalo vitalitu a zdravie.

V mojich knihách a kalendároch nájdete spolu cez 250 receptov, ktoré sú nielen potešením pre jazýček, ale hlavne dopĺňajú potrebnú energiu a výživu každej jednej bunke v tele. Za okamžitú prvú pomoc a „záchranné koleso“ zdravia považujem CVIKLU.

Cvikla má všetky výhody, vďaka ktorým ju môžeme zaradiť do jedálneho lístka:
vyrastá v našej zemepisnej šírke,
nie je náročná na pestovanie,
v obchodoch sa predáva v dostupnej cene,
a ak si ju vieme chutne tepelne upraviť, nie je čo riešiť.

Zbavme sa prosím pamäťového vzorca zo školskej jedálne, že cvikla môže byť len strúhaná a nechutná. Naopak. Dá sa z nej pripraviť množstvo vynikajúcich pokrmov. Aj preto je moja 28-ka zostavená tak, ako je zostavená. S cviklou na množstvo spôsobov. Môžete začať napríklad prípravou cvikly, ako náhrady za zemiaky, v podobe prílohy k mäsu. Žiaľ, stále si veľa ľudí myslí, že zemiaky sú zelenina. Nie je to tak.

BENEFITY CVIKLY:

 • je bohatá na draslík, ktorý chráni srdce,
 • dodá telu kyselinu listovú, ktorá regeneruje a omladzuje telo stimuláciou tvorby nových buniek,
 • obsahuje horčík, ktorý posilňuje kosti
 • je nosičom fosforu a železa, vďaka ktorým zvýšime produkciu energie bunky,
 • obsahuje jód, ktorý podporuje biosyntézu hormónov štítnej žľazy,
 • spolu s vitamínom B12 podporuje tvorbu červených krviniek,
 • znižuje zlý cholesterol,
 • regeneruje a čistí pečeň,
 • zlepšuje mozgové funkcie,
 • zefektívňuje vstrebávanie vitamínu D
 • znižuje vysoký krvný tlak,
 • zabraňuje šíreniu škodlivých baktérii v črevách
 • má silné protirakovinové účinky
 •  obsahuje vitamín skupiny B (kyselina listová), ktorý predchádza vrodeným poruchám pri vývoji dieťatka už v maminom brušku – vynikajúcu skúsenosť mám aj s pármi, ktoré nemohli počať potomka,
 • saponíny v cvikle znižujú riziko srdcovo – cievnych ochorení,
 • obsahuje kremík, ktorý dodáva silu a pevnosť tkanivám, tepnám, žilám – preto klienti zaznamenali hlavne po opakovaní 28-ky viackrát po sebe to, že aj keď výrazne schudli (do 30 kíl) ich koža nebola ovisnutá.

Objavte zázračné účinky cvikly! 1Cvikla tiež zrýchľuje metabolizmus. To je pozitívna správa pre ľudí, ktorí chcú chudnúť, aj keď rôzni poradcovia pri zostavovaní jedálničkov ľudí strašia jej vysokým glykemickým indexom. Nedajte sa oklamať.

Špeciálne chcem upozorniť na to, že cvikla podporuje tvorbu žlče. Niektoré dámy, ktoré sa dali na môj 28 dňový program a podcenili potrebu dostatočného pitného režimu, mali problém so žlčníkom. Cvikla totiž obsahuje látky, ktoré rozkladajú žlčové kamene. Pri nedostatočnom pitnom režime sa teda mohlo stať, že mali žlčníkové koliky. Opakujem teda. Zdravotný problém ste si nevytvorili týmto stravovaním, ale predchádzajúcim spôsobom stravovania. Kým sa rozbehnete za lekárom, skúste sa zamyslieť, či naozaj robíte to, čo v knihe odporúčam.

Na záver snáď iba toľko. Naučme sa trpezlivosti a trvalej zmene v doterajšom stravovaní. Naozaj buďme vedomí aj pri voľbe toho, čo nášmu telu dodávame. Častokrát to nie je ani cenovo náročná voľba. Investujme do výberu jedla čas a radosť. Sami uvidíte ten rozdiel. Hlavne zdravotný, ale aj estetický..

“To, ako vyzeráme a ako sa cítime,
je výsledok našich doterajších volieb”

ODHODLANIE, VYTRVALOSŤ a DISCIPLÍNA boli tri slová, ktoré som si na mojej ceste za zdravím pripomínala každé ráno. A oplatilo sa. Po roku zmenených návykov, som si dala zdravotný stav do poriadku natoľko, že už roky nepotrebujem žiadne lieky. Nasledovalo zlepšenie zdravotného stavu u ľudí, ktorí ma oslovili a požiadali o pomoc pri zostavení jedálnička. To ma priviedlo k vytvoreniu 28-dňového stravovacieho programu, ktorý pomáha pri doplnení alkalických rezerv organizmu.

Stav vnútorného prostredia v určitých limitoch, ktoré mu umožňujú bezproblémovo fungovať, teda homeostáza, sa nevytvára automaticky. Je to výsledok našich vedomých volieb. Toho, čo konzumujeme, ako konzumujeme a kde konzumujeme. To, v akom prostredí žijeme a ako premýšľame. Od rovnováhy vnútorného prostredia totiž závisí kvalita nášho zdravia a toho, ako vyzeráme. Niektoré premenné nevieme zmeniť ihneď. Stav pôdy či životného prostredia je dlhodobý proces v rukách kompetentných. Je najvyšší čas pracovať na zmene k lepšiemu, no je potrebné začať od seba. Čo môžeme urobiť hneď, je výber a príprava stravy. Sladené nápoje máme možnosť okamžite vymeniť za vodu – základ pitného režimu. Postupne môžeme z našich životov vyradiť situácie a ľudí, ktorí nám spôsobujú smútok a stres. Výsledok tohto prístupu je viditeľný a najmä citeľný v relatívne krátkej dobe.

Svoje recepty vytváram tak, aby vyzerali ako bežné, chutili ako bežné, ale aby bol ich účinok, na rozdiel od „normálnych“ pokrmov, telu prospešný. Lebo ak je norma to, čo sa bežne konzumuje v domácnostiach, škôlkach, školách, či reštauračných zariadeniach, tak sme populácia „normálne“ chorých ľudí, ktorých cesta k uzdraveniu vedie cez lieky a lekárov. Síce sa zvyšuje priemerný vek, ale v akej kvalite života? Zrušme normy a normálnosť nahraďme ORIGINÁLITOU.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.