NECHUDNEM! V čom je problém?

Moja prvá kniha vyšla pred 11-timi rokmi..
Jej hlavným mottom bolo: “Zmeňte vstup – zmení sa aj výstup.” Možno trocha technické vyjadrenie, ale myslím si, že dosť zrozumiteľné. V menších obmenách sa s jeho verziou stretávame už často a nielen v spojení so stravou. Stále platí, že to, ako žijeme či vyzeráme, je len výsledok našich doterajších volieb, a že len my sme zodpovední za všetko, čo sme si počas nášho života z ponúkaných možnosti vybrali a privlastnili.

NECHUDNEM! V čom je problém? 1

Mnohokrát sa opakuje tento problém. Napíšete mi, že stravovanie nezaberá až tak, ako by ste si predstavovali. Ak vás vyzvem, aby ste mi napísali ako vyzerá vaše stravovanie a pitný režim, tak problém stále objavíme a napravíme.
Alebo vás vyzvem, ale odpovede sa už nedočkám. Tu ale zázraky robiť nemôžem, zázračnú guľu ešte nemám.. 🙂

V nižšie uvedenej komunikácii si ale pani sama priznala, že nie všetko z jej strany je také, aké by mohlo byť. A uvedomila si aj, že jej výsledky sú len dôkazom jej prístupu. Som jej vďačná a verím, že pomôže aj iným vstúpiť si do svedomia. 😉

ČITATEĽKA:

Dobrý deň, absolvovala som 28-dňový očistný režim, snažím sa dodržiavať stravu podľa krvných skupín, pijem dostatok tekutín a cvičím 2-3 razy do týždňa. Od leta mám doma Vaše 3 knihy, z ktorých som sa inšpirovala a uverila som, že schudnem aj ja! Už sa ani nepamätám, od koľkých rokov sa snažím jesť to “správne”..
Som “0”, teraz mám 45 rokov, sedavé zamestnanie a od leta pomaly, ale isto, stále priberám. Cítim to na oblečení, vidím to aj na váhe.
Prosím, poraďte mi niečo – nejaký záchytný bod, na ktorý by som sa mala zamerať, aby som zistila, v čom je problém. Som veľmi nešťastná, blížia sa Vianoce a mám strach, že si už nebudem vedieť obliecť nič, čo doteraz…
Vopred ďakujem za Váš čas.

MOJA ODPOVEĎ:

Dobrý deň
Napíšte mi, prosím, ako vyzerá Váš týždenný jedálniček.
Skúsim zistiť v čom je problém.
Koľko vážite a aká ste vysoká?
S pozdravom

ČITATEĽKA:

Dobrý večer,
ďakujem za reakciu, mala som krízu – asi som sa iba potrebovala niekomu zveriť. Môj problém je v tom, že cez týždeň sa snažím a cez víkend to nezvládam a jem aj to, čo iní v mojej rodine. Neviem čo som si myslela, že takýmto spôsobom budem chudnúť… Ospravedlňujem sa za to, že som čerpala Váš čas, veď to, čo mám robiť, píšete v knihe – až keď JA ozaj prevezmem zodpovednosť za seba úplne, môžem očakávať výsledky… aj tie však neprídu ihneď…, pretože organizmus až po určitom čase zabudne na rokmi mnou vštepované návyky…
Prajem pekný večer.

Takáto krásne uvedomelá konverzácia sa ani nedala neuverejniť 😀 Nezabúdajte, len tí, ktorí preberú zodpovednosť za svoje činy a upracú si najprv v názoroch a postojoch, majú šancu niečo zmeniť aj navonok.. Všetkým tým potom držím palce.. 😉

“To, ako vyzeráme a ako sa cítime,
je výsledok našich doterajších volieb”

ODHODLANIE, VYTRVALOSŤ a DISCIPLÍNA boli tri slová, ktoré som si na mojej ceste za zdravím pripomínala každé ráno. A oplatilo sa. Po roku zmenených návykov, som si dala zdravotný stav do poriadku natoľko, že už roky nepotrebujem žiadne lieky. Nasledovalo zlepšenie zdravotného stavu u ľudí, ktorí ma oslovili a požiadali o pomoc pri zostavení jedálnička. To ma priviedlo k vytvoreniu 28-dňového stravovacieho programu, ktorý pomáha pri doplnení alkalických rezerv organizmu.

Stav vnútorného prostredia v určitých limitoch, ktoré mu umožňujú bezproblémovo fungovať, teda homeostáza, sa nevytvára automaticky. Je to výsledok našich vedomých volieb. Toho, čo konzumujeme, ako konzumujeme a kde konzumujeme. To, v akom prostredí žijeme a ako premýšľame. Od rovnováhy vnútorného prostredia totiž závisí kvalita nášho zdravia a toho, ako vyzeráme. Niektoré premenné nevieme zmeniť ihneď. Stav pôdy či životného prostredia je dlhodobý proces v rukách kompetentných. Je najvyšší čas pracovať na zmene k lepšiemu, no je potrebné začať od seba. Čo môžeme urobiť hneď, je výber a príprava stravy. Sladené nápoje máme možnosť okamžite vymeniť za vodu – základ pitného režimu. Postupne môžeme z našich životov vyradiť situácie a ľudí, ktorí nám spôsobujú smútok a stres. Výsledok tohto prístupu je viditeľný a najmä citeľný v relatívne krátkej dobe.

Svoje recepty vytváram tak, aby vyzerali ako bežné, chutili ako bežné, ale aby bol ich účinok, na rozdiel od „normálnych“ pokrmov, telu prospešný. Lebo ak je norma to, čo sa bežne konzumuje v domácnostiach, škôlkach, školách, či reštauračných zariadeniach, tak sme populácia „normálne“ chorých ľudí, ktorých cesta k uzdraveniu vedie cez lieky a lekárov. Síce sa zvyšuje priemerný vek, ale v akej kvalite života? Zrušme normy a normálnosť nahraďme ORIGINÁLITOU.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.