Novoročné chudnutie: 4 tipy ako schudnúť natrvalo

Začal nový rok a z každej strany sú vytvárane podprahové tlaky na to, ako vám pomôžu práve webináre, ktoré sú zaDARmo ( dávajú vám dar 😉 ), len im pošlite vašu mailovú adresu. Ako vidíte, nerobím to týmto spôsobom. Pri príspevkoch uvádzam link na moju stránku a nechávam na vás, či sa rozhodnete pozrieť si ju a prihlásiť sa k odberu nových príspevkov. Na stránke nájdete recepty, anotácie ku knihám a Diáru osobnej premeny, informácie o možnosti objednať si donášku, skúsenosti ľudí, ktorí pochopili, že krátkodobá zmena v stravovaní z dlhodobého hľadiska nič nerieši atď.
Som andragóg a mojou snahou je postarať sa o vzdelávanie dospelých, aby rozpoznali získané a zdedené chyby z predchádzajúcich čias, ich dopad na vzhľad a zdravie a postupne ich zmenili.
Prečo teda neodporúčam hurá systém – chudnutie od prvého, či druhého dňa v novom roku?

Ako na zmenu? Ako schudnúť natrvalo?

  1. Najskôr sa porozprávajte so svojim mozgom. Naozaj. Urobte si poriadok v hlave a skúste sa pozrieť na predchádzajúce roky a podobnosť s tým, ako ste tie predchádzajúce roky začínali, aký mali priebeh a aký záver. Vnímate tú podobnosť škrečka v bežiacom kruhu, ktorý nakoniec padne vyčerpaním?
  2. Spomeňte si, ako ste sa cítili na začiatku – keď ste sa nadchli..a na konci, keď ste sa v priebehu roka vrátili k starým zvykom. Výhovorka, že veď predsa cez Vianoce musíme dodržať staré zvyky ( len Vianočné zvyky neboli o kupovaní potravín na mesiac – lebo dva dni budú zavreté obchody ) je iba ospravedlnením požiadaviek chuťových buniek a črevných parazitov.
  3. V knihách a Diári vám ponúkam možnosť vystúpiť z tohto nekonečného krúženia. Vymeňte vzorec 80 : 20 t.z. : 80 percent roka jesť všetko, čo máme v dosahu a 20 percent roka držať diéty – lebo plavková, či iná sezóna
    za vzorec 80 : 20 v zmysle 80 percent roka jesť tak, aby som telu dodala kvalitu a 20 percent z roka si rozložiť tak, aby som si dopriala aj nie práve najzdravšie “lakocinky”, ako sa mlskám hovorí tu u nás, na východe.
  4. Telo neoklamete. Je to obrovský, biologický stroj, mechanizmus. Môžete mu pomôcť, alebo ísť proti nemu. Aj jedno aj druhé sa na tele prejaví. Riešením je, POMÔCŤ a podporiť ho v jeho snažení .

Ďakujem preto všetkým, ktorí sa riadia tým, čo v knihách a Diári odporúčam. Ďakujem aj preto, lebo tak podporujete moju prácu. Áno, aj ja z niečoho žijem a v “pekárni mi nikto nedá pečivo zadarmo”. Preto ďakujem tým, ktorí si kupujete moje publikácie.

Dnes na záver ešte pár mojich odporúčaní (na chudnutie), ak to so svojou zmenou myslíte vážne

👉 1., NEZAJEDAJTE NEÚSPECH. Všetko môžete zmeniť, len to chce čas a predýchať emócie .
👉 2., ZAMILUJTE SA DO NOVÉHO ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU. Tešte sa na zmenu – urýchlite tým metabolizmus .
👉 3., JEDZTE A PITE S PôŽITKOM. Aj vizuálnym. Aj to najskromnejšie jedlo si môžete pripraviť tak, aby vyzeralo lákavo a tak podporilo aj produkciu tráviacich štiav. Jedzte pomaly a vychutnávajte si to, čo ste si pripravili.
👉 4., “NEHOPSAJTE” KAŽDÚ CHVÍĽU NA VÁHU.

Osvedčilo sa mi hovoriť v príkladoch a preto jeden na záver :

“Pri pečení bábovky neotvárate rúru už po piatich minútach s tým, či sa už pečie a kedy bude upečená”. Viete, že všetko chce a má svoj čas. Takto pristupujte aj k svojej premene .

Ak máte moje publikácie odporúčam začať prácu na sebe Mesiacom pravdy v mojom Diári. Prečo? Presne preto, o čom v tomto mojom príspevku píšem 😊. Veľa radosti a zamilovanosti do seba samých, želám. Zmeníte tak nie iba seba, ale celý svoj život.

Inšpirujte sa receptami

Viac mojich receptov nájdete v Diáry osobnej premeny, v mojich knihách, ktoré si môžete zakúpiť aj v kamenných predajniach tak isto aj na mojom youtube kanáli.

“To, ako vyzeráme a ako sa cítime,
je výsledok našich doterajších volieb”

ODHODLANIE, VYTRVALOSŤ a DISCIPLÍNA boli tri slová, ktoré som si na mojej ceste za zdravím pripomínala každé ráno. A oplatilo sa. Po roku zmenených návykov, som si dala zdravotný stav do poriadku natoľko, že už roky nepotrebujem žiadne lieky. Nasledovalo zlepšenie zdravotného stavu u ľudí, ktorí ma oslovili a požiadali o pomoc pri zostavení jedálnička. To ma priviedlo k vytvoreniu 28-dňového stravovacieho programu, ktorý pomáha pri doplnení alkalických rezerv organizmu.

Stav vnútorného prostredia v určitých limitoch, ktoré mu umožňujú bezproblémovo fungovať, teda homeostáza, sa nevytvára automaticky. Je to výsledok našich vedomých volieb. Toho, čo konzumujeme, ako konzumujeme a kde konzumujeme. To, v akom prostredí žijeme a ako premýšľame. Od rovnováhy vnútorného prostredia totiž závisí kvalita nášho zdravia a toho, ako vyzeráme. Niektoré premenné nevieme zmeniť ihneď. Stav pôdy či životného prostredia je dlhodobý proces v rukách kompetentných. Je najvyšší čas pracovať na zmene k lepšiemu, no je potrebné začať od seba. Čo môžeme urobiť hneď, je výber a príprava stravy. Sladené nápoje máme možnosť okamžite vymeniť za vodu – základ pitného režimu. Postupne môžeme z našich životov vyradiť situácie a ľudí, ktorí nám spôsobujú smútok a stres. Výsledok tohto prístupu je viditeľný a najmä citeľný v relatívne krátkej dobe.

Svoje recepty vytváram tak, aby vyzerali ako bežné, chutili ako bežné, ale aby bol ich účinok, na rozdiel od „normálnych“ pokrmov, telu prospešný. Lebo ak je norma to, čo sa bežne konzumuje v domácnostiach, škôlkach, školách, či reštauračných zariadeniach, tak sme populácia „normálne“ chorých ľudí, ktorých cesta k uzdraveniu vedie cez lieky a lekárov. Síce sa zvyšuje priemerný vek, ale v akej kvalite života? Zrušme normy a normálnosť nahraďme ORIGINÁLITOU.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.