Jeden rok, jeden diár a zmena na celý život

Najkrajšie sviatky v roku sa blížia. Obdarujte sa diárom, ktorý vám prinesie do života trvalú zmenu k lepšiemu. Diár osobnej premeny je novinkou, v ktorej nájdete recepty, rady a tipy na to, ako zmeniť svoje stravovacie návyky. Iba nimi dosiahnete zlepšenie vášho zdravia a zmenu zovňajšku. Urobte prvý krok k tomu, aby ste sa o rok mohli za sebou obzrieť a povedať “Diár osobnej premeny je tým najlepším darčekom minulých Vianoc”.

Prečo je tento diár výnimočný?

Mnohých z nás trápia zdravotné ťažkosti, na ktoré hľadáme rýchle riešenia – najčastejšie v podobe liekov. Málokedy sa však zamyslíme nad tým, že naše problémy sa neobjavili z ničoho nič – dospeli sme k nim my sami životným štýlom, ktorý sme si zvolili. Možno sme na istý čas skúsili zmeniť naše stravovanie. No keď sa vám uľavilo, alebo sa zmena odrazila na poklese váhy, “povolili” sme a vrátili sa k predchádzajúcim návykom. Preto vznikol tento diár, ktorý sa stane kronikou zmeny.

Ako začať?

Jeden rok, jeden diár a zmena na celý život 1Oporným bodom diára je síce dvanásť mesiacov v roku, no nemusíte bezpodmienečne začať odbitím polnoci Nového roka. To, či sa pre zmenu rozhodnete už teraz v decembri, v januári, v marci či auguste, je iba na vás. Dôležité je, aby ste boli na zmenu pripravení a išli do nej naplno. Potom postačí už len malé povzbudenie v podobe Mesiaca pravdy. Počas neho si budete zapisovať, čo všetko každý deň jete. Nielen na raňajky, obed a večeru. Ale aj všetko medzi tým – zobnete si niekoľko arašidov? Odrežete si kúsok z koláča? Môže sa zdať, že tieto tajné “úlovky” na vašu postavu nijako nevplývajú, no opak je pravdou. Vaším mesiacom pravdy môže byť už december – azda v žiadnom inom období v roku nezobkáme toľko, koľko počas vianočných sviatkov. Nový rok 2021 sa tak pre vás môže stať rokom zmien.

12 mesiacov, 12 orgánov

Každý mesiac môžete podporiť, posilniť jeden orgán. Táto starostlivosť spočíva nielen v prijímaní byliniek, ktoré daný orgán prečisťujú, ale aj v správne vyváženej strave. Kombinácia oboch prospeje nielen vášmu fyzickému, ale aj psychickému zdraviu. Zbaví vaše telo toxínov, doplní mu potrebné živiny a minerály, a posilní jeho obranyschopnosť. A to všetko bez akýchkoľvek chemikálií.

Po každom mesiaci vás čaká tabuľka, v ktorej si doslova vyfarbíte svoj pokrok. Poslúži nielen ako vaša motivácia, ale aj ako upozornenie, ak by ste “zhrešili”. Dámy si zároveň zaznamenajú aj svoj menštruačný cyklus. Mnohokrát býva bolesť počas našich dní spojená práve s nesprávnym stravovaním alebo chýbajúcimi minerálnymi. Po úprave stravy by mali problémy ustúpiť. Všetko záleží od vašej dôslednosti.

Naučte sa variť

Jeden rok, jeden diár a zmena na celý život 2Možno doma holdujete receptom, ktoré ste zdedili po svojich rodičoch. A možno ste po nich zdedili aj zdravotné problémy a to, ako vyzeráte. Dobrou správou je, že za ne málokedy môže genetika. “Vinníkom” je strava a nesprávna kombinácia surovín, ktoré nám namiesto dodávania energie z nej uberajú. Tak uchopte opravy svojho zdravia to vlastných rúk a naučte sa variť inak.

Jednou z najväčších radostí spojených s prípravou jedál je možnosť dochutiť si ho po svojom. V Diári osobnej premeny nájdete rozpis na 28 dní, ktorými svoju zmenu začnete. Ďalších 11 mesiacov si budete svoj jedálniček skladať podľa receptov v mojich knihách Najedzte sa do štíhlosti 1, 2 a 3. Ak ich ešte nevlastníte, môžete si ich ľahko zakúpiť tu na stránke v podobe e-kníh, alebo v klasických kamenných kníhkupectvách. Nezabudla som v nich ani na tých, ktorí sú na bezlepkovej strave alebo holdujú vegetariánstvu.

Darčeky k premene

Jeden rok, jeden diár a zmena na celý život 3Vôľa zmeniť sa by mala byť odmenená. Preto dostanete ku každému diáru ako darček praktické farbičky, ktoré vám pomôžu so zaznamenávaním vášho pokroku, ergonomické pero, ktorým si zapíšete zmeny, no najmä celoročný prístup ku kalendárom, ktoré ukrývajú 79 receptov navyše.*

Začnite svoju cestu k zdraviu a štíhlosti už dnes tým, že si objednáte Diár osobnej premeny a doprajte si na Vianoce ten najkrajší darček – šancu zlepšiť kvalitu vášho života.

*darčeky v ponuke len do minutia skladových zásob

Nechajte sa zlákať receptom

Na záver klasicky pripájam recept, tentoraz na cestovinový šalát, ktorý nájdete v diári.

Prísady:

 • 300 g bezvaječných cestovín
 • červená cibuľa
 • brokolica
 • 150 g žltej cukety
 • ½ červenej papriky
 • strúčik cesnaku
 • olivový olej
 • soľ
 • čerstvo pomleté čierne korenie
 • sezamové semienka
 • petržlenová vňať

Postup:

Na osolenom olivovom oleji osmažíme stredne veľkú červenú cibuľu nakrájanú na tenké prúžky. Pridáme 3-4 na plátky nakrájané menšie ružičky brokolice, strúhanú žltú cuketu, červenú papriku nakrájanú na tenké prúžky a roztlačený strúčik cesnaku. Orestujeme, pridáme čerstvo pomleté čierne korenie a pod pokrievkou chvíľku podusíme. Ak je potrebné, prilejeme malé množstvo vody. Zmes premiešame s uvarenými cestovinami a pred podávaním môžeme posypať sezamovým semienkom a čerstvou petržlenovou vňaťou.

Moje interview pre NEONKA

“To, ako vyzeráme a ako sa cítime,
je výsledok našich doterajších volieb”

ODHODLANIE, VYTRVALOSŤ a DISCIPLÍNA boli tri slová, ktoré som si na mojej ceste za zdravím pripomínala každé ráno. A oplatilo sa. Po roku zmenených návykov, som si dala zdravotný stav do poriadku natoľko, že už roky nepotrebujem žiadne lieky. Nasledovalo zlepšenie zdravotného stavu u ľudí, ktorí ma oslovili a požiadali o pomoc pri zostavení jedálnička. To ma priviedlo k vytvoreniu 28-dňového stravovacieho programu, ktorý pomáha pri doplnení alkalických rezerv organizmu.

Stav vnútorného prostredia v určitých limitoch, ktoré mu umožňujú bezproblémovo fungovať, teda homeostáza, sa nevytvára automaticky. Je to výsledok našich vedomých volieb. Toho, čo konzumujeme, ako konzumujeme a kde konzumujeme. To, v akom prostredí žijeme a ako premýšľame. Od rovnováhy vnútorného prostredia totiž závisí kvalita nášho zdravia a toho, ako vyzeráme. Niektoré premenné nevieme zmeniť ihneď. Stav pôdy či životného prostredia je dlhodobý proces v rukách kompetentných. Je najvyšší čas pracovať na zmene k lepšiemu, no je potrebné začať od seba. Čo môžeme urobiť hneď, je výber a príprava stravy. Sladené nápoje máme možnosť okamžite vymeniť za vodu – základ pitného režimu. Postupne môžeme z našich životov vyradiť situácie a ľudí, ktorí nám spôsobujú smútok a stres. Výsledok tohto prístupu je viditeľný a najmä citeľný v relatívne krátkej dobe.

Svoje recepty vytváram tak, aby vyzerali ako bežné, chutili ako bežné, ale aby bol ich účinok, na rozdiel od „normálnych“ pokrmov, telu prospešný. Lebo ak je norma to, čo sa bežne konzumuje v domácnostiach, škôlkach, školách, či reštauračných zariadeniach, tak sme populácia „normálne“ chorých ľudí, ktorých cesta k uzdraveniu vedie cez lieky a lekárov. Síce sa zvyšuje priemerný vek, ale v akej kvalite života? Zrušme normy a normálnosť nahraďme ORIGINÁLITOU.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.