Hľadáte spôsob, ako zmeniť svoje zdravie k lepšiemu? Nechajte si poradiť

Každý z nás potrebuje v živote zmeny. Zmeny sú totiž hnacím motorom nášho života. Robia ho zaujímavým. A pokiaľ sa k nim odhodláme my sami, môžu nám do života priniesť obrovské množstvo pozitivity. Takouto zmenou som si kedysi prešla aj ja. Priniesla mi nielen pevné zdravie, energiu a vitalitu, ale aj úplne nový pohľad na svet. Ak po tom túžite tiež, čítajte ďalej.

Môže strava zmeniť náš pohľad na život?

Môže. Ja som toho živým dôkazom. Kedysi som čelila problému, z ktorého boli zdanlivo jediným východiskom lieky. Ja som sa však rozhodla, že sa vydám na inú cestu. Farmaceutické suplementy, ktoré mi odporučli, som pretavila do tuhej stravy. Ako? Skúmaním účinkov každej jednej potraviny, ktorá sa mi dostala pod ruky. Ich starostlivou kombináciou som si postavila recepty, ktoré moje telo postupne prečistili od toxínov a dodali mu všetky potrebné živiny na to, aby mohlo správne fungovať. A to bez liekov.

A vedľajšie účinky? Iba pozitívne: vyliečenie, stabilná váha bez výkyvov, ale hlavne, uvedomenie si hodnoty vlastného tela a oslobodenie sa od zaužívaných vzorcov, ktoré ma dostali do zlého zdravotného stavu.

rukola so syrom a sparglou, antonia macingova, lahke chudnutie

Moja životná cesta 

Táto zmena mi zároveň priniesla aj možnosť pomáhať ostatným. Ako andragogička som sa v rámci mojej práce neformálneho vzdelávania dospelých sústredila na vyhľadávanie, zbieranie, triedenie, spracovanie a následné poskytnutie informácií, ktoré ľuďom pomôžu zlepšiť kvalitu ich života. V knihách, na stretnutiach s ľuďmi či kurzoch ich vediem k tomu, aby si všímali, ako rýchlo sa prejavujú zmenené zaužívané vzorce ich doterajšieho spôsobu myslenia a stravovania na ich vzťahoch, vzhľade, kondícii a zdraví. Strava je totiž jednou z mnohých ciest k zmene našej osobnosti. A ak sa na ňu raz vydáme, a urobíme si poriadok v hlave a následne na tanieri, dostaví sa aj poriadok v tele.

Alebo to môže byť aj tak, ako to ponúkam v knihách, že si najskôr urobíme poriadok na tanieri, postupne sa dostaví poriadok v tele. A nakoniec aj v hlave.

Vydajte sa na cestu zmeny aj vy

Bez ohľadu na vek, váhu či zdravotné problémy sa do takejto zmeny môžete pustiť aj vy. S mojou pomocou si dokážete aj vy prečistiť telo a hlavu, zbaviť sa zaužívaných vzorcov, ktoré ste zdedili od svojich rodičov a dopriať si pevné zdravie a peknú postavu. Práve preto vznikli moje tri knihy Najedzte sa do štíhlosti 1, 2 a 3. V nich nájdete vysvetlené princípy môjho stravovania, návody, ako si pripravovať a kombinovať jednotlivé zložky stravy a aj recepty. Tým, že porozumiete, prečo je dôležité dodržiavať návody v knihách, si otvoríte cestu k postupnej a bezpečnej zmene vášho zdravia bez tabletiek a diét. 

Knihami to nekončí 

Predstavivosti sa medze nekladú a pri varení to platí dvojnásobne. Okrem mojich kníh nájdete nápady, tipy a recepty aj v mojich kalendároch či Diári osobnej premeny, s ktorým môžete začať kedykoľvek počas roka. 

Vystúpte z bludného kruhu diétovania a priberania. Zdravé a štíhle telo je náš prirodzený stav. Uvidíte, ako úžasne sa budete cítiť už po niekoľkých týždňoch zmeneného stravovania a myslenia. Spolu s kilogramami a centimetrami objemov stratíte aj zlú náladu a množstvo zdravotných problémov. Tak čo, idete do toho?

“To, ako vyzeráme a ako sa cítime,
je výsledok našich doterajších volieb”

ODHODLANIE, VYTRVALOSŤ a DISCIPLÍNA boli tri slová, ktoré som si na mojej ceste za zdravím pripomínala každé ráno. A oplatilo sa. Po roku zmenených návykov, som si dala zdravotný stav do poriadku natoľko, že už roky nepotrebujem žiadne lieky. Nasledovalo zlepšenie zdravotného stavu u ľudí, ktorí ma oslovili a požiadali o pomoc pri zostavení jedálnička. To ma priviedlo k vytvoreniu 28-dňového stravovacieho programu, ktorý pomáha pri doplnení alkalických rezerv organizmu.

Stav vnútorného prostredia v určitých limitoch, ktoré mu umožňujú bezproblémovo fungovať, teda homeostáza, sa nevytvára automaticky. Je to výsledok našich vedomých volieb. Toho, čo konzumujeme, ako konzumujeme a kde konzumujeme. To, v akom prostredí žijeme a ako premýšľame. Od rovnováhy vnútorného prostredia totiž závisí kvalita nášho zdravia a toho, ako vyzeráme. Niektoré premenné nevieme zmeniť ihneď. Stav pôdy či životného prostredia je dlhodobý proces v rukách kompetentných. Je najvyšší čas pracovať na zmene k lepšiemu, no je potrebné začať od seba. Čo môžeme urobiť hneď, je výber a príprava stravy. Sladené nápoje máme možnosť okamžite vymeniť za vodu – základ pitného režimu. Postupne môžeme z našich životov vyradiť situácie a ľudí, ktorí nám spôsobujú smútok a stres. Výsledok tohto prístupu je viditeľný a najmä citeľný v relatívne krátkej dobe.

Svoje recepty vytváram tak, aby vyzerali ako bežné, chutili ako bežné, ale aby bol ich účinok, na rozdiel od „normálnych“ pokrmov, telu prospešný. Lebo ak je norma to, čo sa bežne konzumuje v domácnostiach, škôlkach, školách, či reštauračných zariadeniach, tak sme populácia „normálne“ chorých ľudí, ktorých cesta k uzdraveniu vedie cez lieky a lekárov. Síce sa zvyšuje priemerný vek, ale v akej kvalite života? Zrušme normy a normálnosť nahraďme ORIGINÁLITOU.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.