Fit jedálniček – zdravá strava, ktorá nezaťaží trávenie

Novinka – Fit jedálniček

Stále sa snažím o to, aby jedálničky, ktoré si môžete u nás objednať boli zložené z vysokoobjemovej stravy, s nízkym GI, poskladané tak, aby nezaťažovali trávenie a hlavne, aby naši klienti nehladovali. Asi najdôležitejšia informácia je tá, že jedlá sú pripravené z poctivých potravín, bez priemyselne spracovaných polotovarov.

Naše nové FIT jedálničky sú určené hlavne pre tých, ktorí si do svojho životného štýlu zaradili pohyb. Je jedno, či to je pravidelnú chôdzu – aspoň tých 10 000 krokov, alebo beh, fitko, plávanie, jóga, pravidelné hlboké dýchanie…ráta sa akákoľvek pravidelná, fyzická činnosť navyše. Fit jedálniček - zdravá strava, ktorá nezaťaží trávenie 1

Veľakrát som si vo fitness centre vypočula ako trénerka motivovala účastníkov tréningu k výkonu s vidinou záverečnej odmeny vo forme kávičky a koláčika po skončení kardio cvičenia. Dievčatá a chlapci, mýlite sa, ak si myslíte, že po hodinovom bicyklovaní môžete zjesť čokoľvek a budete chudnúť. Práve kombinácia sacharidov a tukov je cestou v začarovanom kruhu omylov. Napriek tomu, že začnete športovať, nemôžete jesť čokoľvek, ak nie ste od Boha obdarovaní rýchlym metabolizmom.

FIT jedálniček som poskladala trochu inak, ako ste u mňa zvyknutí. Zamerala som sa hlavne na prísun makro a mikro živín tak, aby prospeli nie iba figúre, ale aj zdraviu.

Fit jedálniček - zdravá strava, ktorá nezaťaží trávenie 2Pridala som do nich aj pár receptov, ktoré slúžia na potešenie chuťových buniek a zníženie psychického tlaku – že niečo nemôžete. Nemusíte sa obávať počítania kalórií, ani si vážiť každé jedno sústo. Ak sa budete držať jednoduchých pravidiel a princípov ( moja Schodíkova metóda chudnutia, keď už pred rokmi som upozorňovala, že mozog potrebuje tri mesiace, aby si zvykol na nový spôsob stravovania ), a nebudete klamať sami seba tajným zobkaním sladkostí, nemusíte nič odkladať na potom. Začnite hneď. Pozitívne účinky sa začnú postupne ukazovať nie len na vašom výzore, ale aj na fungovaní vášho zažívania a spokojných črevách a silnejšej imunite. Imunita sa stará o harmóniu v tele. A my jej našimi vstupmi buď pomáhame, alebo ju oslabujeme.

Dôležité je totiž zdravé stravovanie ako celok – a ak je 90% stravy v súlade so zdravím, tých 10% môže tvoriť aj pochúťka, ktorú sme zaradili do raňajok, keďže je predpoklad, že to počas dňa spálite.

Poďte na to ! Vyskúšajte novinku v našej ponuke – 28-dňový Fit jedálniček.

Radi varíte? Inšpirujte sa mojimi receptami

Viac mojich receptov nájdete v Diáry osobnej premeny (100 nových), v mojich knihách, ktoré si môžete zakúpiť aj v kamenných predajniach tak isto aj na mojom youtube kanáli.

“To, ako vyzeráme a ako sa cítime,
je výsledok našich doterajších volieb”

ODHODLANIE, VYTRVALOSŤ a DISCIPLÍNA boli tri slová, ktoré som si na mojej ceste za zdravím pripomínala každé ráno. A oplatilo sa. Po roku zmenených návykov, som si dala zdravotný stav do poriadku natoľko, že už roky nepotrebujem žiadne lieky. Nasledovalo zlepšenie zdravotného stavu u ľudí, ktorí ma oslovili a požiadali o pomoc pri zostavení jedálnička. To ma priviedlo k vytvoreniu 28-dňového stravovacieho programu, ktorý pomáha pri doplnení alkalických rezerv organizmu.

Stav vnútorného prostredia v určitých limitoch, ktoré mu umožňujú bezproblémovo fungovať, teda homeostáza, sa nevytvára automaticky. Je to výsledok našich vedomých volieb. Toho, čo konzumujeme, ako konzumujeme a kde konzumujeme. To, v akom prostredí žijeme a ako premýšľame. Od rovnováhy vnútorného prostredia totiž závisí kvalita nášho zdravia a toho, ako vyzeráme. Niektoré premenné nevieme zmeniť ihneď. Stav pôdy či životného prostredia je dlhodobý proces v rukách kompetentných. Je najvyšší čas pracovať na zmene k lepšiemu, no je potrebné začať od seba. Čo môžeme urobiť hneď, je výber a príprava stravy. Sladené nápoje máme možnosť okamžite vymeniť za vodu – základ pitného režimu. Postupne môžeme z našich životov vyradiť situácie a ľudí, ktorí nám spôsobujú smútok a stres. Výsledok tohto prístupu je viditeľný a najmä citeľný v relatívne krátkej dobe.

Svoje recepty vytváram tak, aby vyzerali ako bežné, chutili ako bežné, ale aby bol ich účinok, na rozdiel od „normálnych“ pokrmov, telu prospešný. Lebo ak je norma to, čo sa bežne konzumuje v domácnostiach, škôlkach, školách, či reštauračných zariadeniach, tak sme populácia „normálne“ chorých ľudí, ktorých cesta k uzdraveniu vedie cez lieky a lekárov. Síce sa zvyšuje priemerný vek, ale v akej kvalite života? Zrušme normy a normálnosť nahraďme ORIGINÁLITOU.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.