Zemiakový šalát zo zeleru

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Ak si na štedrovečerný stôl chcete pripraviť jedlá tak aby nezaťažili váš žalúdok a trávenie, mám pre vás vytvorené sviatočné menu, ktoré nájdete v mojej knihe „Najedzte sa do štíhlosti 2“ a „Zhubněte jednou provždy 2“ ?. Niekoľko receptov z menu vám pridám pre inšpiráciu.

Zemiakový šalát zo zeleru odporúčam predovšetkým ľuďom s krvnými skupinami 0 a A, pretože im zemiaky nerobia dobre. Teda robia dobre chuťovým bunkám, ale horšie je to s tráviacou sústavou. Tým ostatným ho samozrejme odporúčam tiež práve preto, lebo po ňom nebudú mať problémy so žlčníkom ????. Je chuťovo zodpovedajúcou náhradou klasického zemiakového šalátu a pokiaľ ide o účinok na zdravie, je to skutočný liek.

Postup

Cibuľu nakrájame na prúžky a spolu s kolieskami nakrájaných uhoriek v sladkokyslom náleve krátko povaríme vo vriacej vode. Scedíme, dáme do misy a primiešame scedenú mrkvu s hráškom, uvarený a nahrubo nastrúhaný zeler. Alebo ho môžeme nakrájať na malé kocky podobne, ako zemiaky. Osolíme, okoreníme, pridáme na kocky nakrájané vajcia, majonézu, alebo “tatárku”. Podľa chuti môžeme pridať aj trochu citrónovej šťavy a med.
Chuťové bunky sú ako morské nymfy, lákajúce svoje obete do záhuby. Môžeme ich oklamať tak, že si vyberieme také ingrediencie, ktoré budú robiť dobre nielen im, ale celému tráviacemu traktu ????.

Co potřebujeme

Potrebujeme:
– 3 dl nakladaných uhoriek
– 3 dl sterilizovanej mrkvy s hráškom v slanom náleve
– stredne veľkú cibuľu
– ¼ väčšieho zeleru
– 4 natvrdo uvarené vajcia
– soľ
– mleté čierne korenie
– (môže byť aj citrón a med

Fotogaléria k receptu "Zemiakový šalát zo zeleru"

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte dotaz ohledně rozvozu?
Zavolejte nám.

Tyto stránky používají soubory cookies, abyste získali co nejlepší zážitek z jejich prohlížení.