Zahrievajúca cviklová polievka s lososom

Nenáročný recept na čas a financie – Cviklová polievka

Moja obľúbená, rýchla, zdravá, zahrievajúca, chutná, hutná polievka, vhodna aj pre vegetariánov, ktorú si vedia pripraviť aj muži 😊.

👉 Polievka prospieva pri znižovaní homocysteinu, ktorý sa podobne ako cholesterol usádza v cievach. Nekontrolované prejedanie sa (sviatky) a celkovo “normálny” spôsob súčastného životného štýlu spôsobuje vznik a rozvoj civilizačných chorôb a tým napomáha práve zvýšená hladina aj tejto aminokyseliny.
👉 Preto skôr, ako nabehnete na akýkoľvek zmenený jedálniček, choďte si dať vyšetriť jeho množstvo v krvi.
👉 Venujte si Mesiac pravdy v mojom Diári osobnej premeny.
👉 Nič vám neutečie, ak to s trvalou zmenou toho, čo ste robili doteraz začnete o mesiac neskôr.
👉 Uvidíte, čo bežne konzumujete a čo vám vytvára problém a ďalších 12 mesiacov budete mať šancu, zmeniť to

Harmonické stravovanie

Ak si moje stravovanie chcete vyskúšať a nemáte čas na prípravu alebo sa vám nechce variť, môžete si vyskúšať DONÁŠKU až k Vám.

Mojimi receptami sa môžete inšpirovať aj na youtube kanáli kde som pre vás pripravila viac ako 20 video receptov. V  Diáry osobnej premeny na vás čaká 100 nových receptov a tak isto 28čka vytvorená pre vegetariánov.

Postup

Všetko spolu rozmixujeme na hladkú hmotu. Podľa potreby prilejeme prevarenú vodu (ak by bola cviklová polievka veľmi hustá). Podávame s uvarenou pohánkou, alebo pšenom, quinoou, amarantom – skrátka, pseudoobilovinou s nízkym GI a vysokou nutričnou hodnotou a obsahom vlákniny. Trocha polničkového šalátu nikdy neuškodí, hlavne pri problémoch s krvou.

Ak máte chuť, pridajte si rastlinnú smotanu. Napríklad mandľovú. Iná verzia polievky môže byť večera s kúskom lososa, zubača, tresky, alebo ak sa vám z obeda zvýšia kúsky kuracích pŕs, ktorými by ste nenasýtili rodinu.

Dobrú chuť🍝🌱

Čo potrebujeme

500g varenej cvikly
500 ml vody
kúsok zázvoroveho koreňa (podĺa chuti, zimy a odvahy 😀)
soľ
celé čerstvo rozdrvené čierne korenie
štipka kurkumy.

Ja pridávam aj nastrúhanú kóru z citróna, vy nemusite, ak vám jej chuť nevyhovuje.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.