Výborné pečené kuracie stehná na cibuli

Veľmi chutný recept na pečené kuracie stehná

Milujem cibuľu. Je to vynikajúci antioxidant. Šalát s čerstvej, nakrájanej cibule iba tak, posolenej, je vynikajúcou prílohou k mäsu, cestovinovým či obilninovým pokrmom. ( Cibuľa pomáha pri respiračných problémoch, chuť medu zmiešaného so šťavou z cibule si z detstva pamätám do dnes 😀). Vo všeobecnosti ju mám ale rada, no pečenú obzvlášt.
Nedávno som sa dočítala, že práve pečená zmierňuje bolesti pri vredovej chorobe žalúdka, že je vhodná pre tých, ktorí majú cukrovku, je vhodná pri problémoch pečene, pankreasu, pre ľudí s vysokým tlakom či hemoroidmi. Čistí cievy, pomáha pri ateroskleróze..no hotový zázrak a ešte aj chutný.
No poviem vám, chuť geniálna .

Prílohou môže byť rôzne zeleninové pyré.

Ja som tentokrát podávala pečené kuracie stehná so žemličkami vo forme srdiečok.
Pri výrobe žemličiek som sa inšpirovala receptom pani Zdenky – Zdenka Frajková. Malá zmena bola v tom, že som nepridávala semienka ani paradajky, ale olivy a namiesto mozzarelly som pridala bezlaktózový syr.

Tak dobrú zdravú chuť, milé moje 😊.

Recepty pre vás v knihách a Diáry

Viac mojich receptov nájdete v Diáry osobnej premeny, v mojich knihách, ktoré si môžete zakúpiť aj v kamenných predajniach tak isto aj na mojom youtube kanáli. Knihy v českom preklade cez knihcentrum – Zhubněte jednou provždy 1,2 a 3 a Diář osobní proměny.⁠

 

Postup

Najskôr som stehná iba posolené sprudka opiekla zo strán na 1 PL masla ghee, potom som pridala nakrájanú cibuľu a pod pokrievkou som to piekla asi hodinku. Samozrejme, je dobré sem-tam to celé premiešať 😉. Pečené kuracie stehná sú hotové.

No poviem vám, chuť geniálna.

Postup na prípravu žemličiek:

Rozmixovala som 4 vajíčka (mixovala som dlhšie, cesto je potom také vzušnejšie). Potom som pridala 1/4 ČL soli, kedže olivy sú slané, nakrájané olivy, 1 ČL prášku do pečiva, ďalej 100 g nastrúhaného syra a 4 PL psyllia. Premiešala som a plnila som formičky – iba tak do 2/3, lebo pekne narastú😊 Pieklo sa to 30 minút pri 180 stupňoch.

Čo potrebujeme

4 veľké nakrájané cibule

6 ks spodných stehien

morskú soľ

trocha vody

1 PL masla ghee

Ingrediencie na žemličky

4 vajíčka

1/4 ČL soli

nakrájané olivy

1 ČL prášku do pečiva

100 g nastrúhaného syra

4 PL psyllia.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.