Sirup z ihličnanov (čerstvých výhonkov)

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Raz mi jeden pán poslal video recept na prípravu domáceho sirupu z čerstvých výhonkov ihličnatého stromu. Rada sa oň podelím aj s vami, moji milí, keďže je potrebné starať sa o posilnenie zdravia priedušiek a pľúc a o zvýšenie celkovej imunity.

Vo videorecepte pani použila cukor, ale keďže ja cukor nepoužívam vôbec (ak v koláčoch, tak sa snažím použiť taký, ktorý má najnižší GI ale rovnakú sladivosť), ako jeho náhradu som na prípravu tejto domácej, ukrajinskej medicíny použila med z jedľovej medovice. Predpokladám teda vyšší účinok. 🙂 Pri problémoch si môžete pridať 3x denne čajovú lyžičku do teplého nápoja alebo ako prevenciu do raňajok 28-čky.

Mladé výhonky cédra obsahujú vitamín A a C, a tak ich pridávam aj do čerstvých zeleninových šalátov, tie takto na jar zvyknem robiť aj z čerstvých mladých listov cvikly či kalerábu. Alebo niekoľko trsov mladého ihličia zalejem horúcou vodou a popíjame ako čaj.

Sirup z ihličnanov (čerstvých výhonkov) – príprava je jednoduchá. Tak poďme na to!

 

Postup

Večer predtým dôkladne prepláchneme studenou vodou a necháme presušiť.

Fľaša by mala byť tiež dokonale umytá a vysušená. Samotný postup je jednoduchý. Vložené trsy zalejeme medom a dôkladne uzavrieme. Ak použijete cukor, tak na 0,7 l fľašu použite asi 0,5 kg cukru. Cukor nasypeme na výhonky a poriadne fľašou ponatriasame, aby sa rovnomerne rozložil medzi ihičie. Z času na čas to zopakujeme.

Nedávajte na priame slnko, skôr uskladňujte v tme.

Čo potrebujeme

  • 4-5 hrstí čerstvých výhonkov ihličnanu
  • med alebo cukor podľa potreby

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.

Tieto stránky používajú súbory cookies, aby ste získali čo najlepší zážitok z ich prezerania.