Sirup z ihličnanov (čerstvých výhonkov)

Raz mi jeden pán poslal video recept na prípravu domáceho sirupu z čerstvých výhonkov ihličnatého stromu. Rada sa oň podelím aj s vami, moji milí, keďže je potrebné starať sa o posilnenie zdravia priedušiek a pľúc a o zvýšenie celkovej imunity.

Vo videorecepte pani použila cukor, ale keďže ja cukor nepoužívam vôbec (ak v koláčoch, tak sa snažím použiť taký, ktorý má najnižší GI ale rovnakú sladivosť), ako jeho náhradu som na prípravu tejto domácej, ukrajinskej medicíny použila med z jedľovej medovice. Predpokladám teda vyšší účinok. 🙂 Pri problémoch si môžete pridať 3x denne čajovú lyžičku do teplého nápoja alebo ako prevenciu do raňajok 28-čky.

Mladé výhonky cédra obsahujú vitamín A a C, a tak ich pridávam aj do čerstvých zeleninových šalátov, tie takto na jar zvyknem robiť aj z čerstvých mladých listov cvikly či kalerábu. Alebo niekoľko trsov mladého ihličia zalejem horúcou vodou a popíjame ako čaj.

Sirup z ihličnanov (čerstvých výhonkov) – príprava je jednoduchá. Tak poďme na to!

 

Postup

Večer predtým dôkladne prepláchneme studenou vodou a necháme presušiť.

Fľaša by mala byť tiež dokonale umytá a vysušená. Samotný postup je jednoduchý. Vložené trsy zalejeme medom a dôkladne uzavrieme. Ak použijete cukor, tak na 0,7 l fľašu použite asi 0,5 kg cukru. Cukor nasypeme na výhonky a poriadne fľašou ponatriasame, aby sa rovnomerne rozložil medzi ihičie. Z času na čas to zopakujeme.

Nedávajte na priame slnko, skôr uskladňujte v tme.

Čo potrebujeme

  • 4-5 hrstí čerstvých výhonkov ihličnanu
  • med alebo cukor podľa potreby

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.