Raňajkový koláč

Prvý týždeň mojej 28čky z knihy “Najedzte sa do štíhlosti 1” obsahuje raňajky, ktoré sú zdravé, sladké, sýte, objemovo dostatočné, len niektorým ľuďom náročné na prípravu :). ( Odporúčam zadovážiť si krájač/strúhač zeleniny, a raňajky budete mať hotové v priebehu 10tich minút ) Takto upravené, vo forme koláčika si ich môžete dávať ako raňajky ochutené medom.

Keďže ale chcem vyjsť v ústrety zaneprázdneným mamičkám, tak som spomínané raňajky trocha upravila. Takto upravené, vo forme koláčika si ich môžete dávať ako raňajky, ochutené medom, čerstvým ovocím ( ja si pridávam aj sójovú smotanu ). Koláč si môžete zobrať do práce aj ako sladkú desiatu. Alebo takýto koláčik môžete zabaliť deťúrencom ako zdravú a na zdravú energiu bohatú desiatu spolu s jabĺčkom, hroznom, či iným sezónnym ovocím.

Postup

Na obrázku vidíte ako by mal vyzerať pomer nastrúhaných, základných surovín. Pridáme nakrájané banány, na jemno nastrúhanú kôru citróna (limetky), 1 ČL škorice, 1 PL chia semienok, vajíčka a vymiešame do hmoty, ktorú vyklopíme do pripravenej nádoby. Pečiem pri 185 stupňoch asi 50 minút.

Čo potrebujeme

400g čo najsladších jabĺčok
400g mrkvy
2 banány
100g vlašské orechy (alebo lieskovce, mandle)
2-3 vajíčka (podľa veľkosti)
kôru z citróna (limetky)
1ČL mletej škorice
1PL chia semienok (alebo ľanových semienok)
maslo na vymastenie nádoby na pečenie
pomleté vlašské orechy, ktorými to maslo posypeme

Fotogaléria k receptu "Raňajkový koláč"

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.