Pečené cuketové placky bez múky

Vyskúšajte tieto skvelé pečené cuketové placky

Moje cuketové placky poznáte. Jednou zo zložiek je aj tvrdý, struhaný syr. Ale ako to chodí, našu kreativitu zvyšujú prípady, keď je potrebné bežný recept upraviť tak, aby neškodil niekomu, kto trpí rôznymi intoleranciami. Tak sa stalo, že prišla na návštevu kamarátka z Bratislavy a ja som jej musela recept upraviť tak, aby bol pre ňu vhodný. (Stále sa jej nechce zmeniť doterajší spôsob stravovania, tak musí hľadať čo by zjedla, aby sa tzv. “neosýpala”..). A keďže okrem mozzarelly a tvarohu nemôže žiadne iné mliečne produkty, ( ak nezmení spôsob stravovania, tak za chvíľu nebude môcť jesť ani to), pripravila som nasledujúci recept na cuketové placky pečené v rúre.

 

Mojimi receptami sa môžete inšpirovať aj na youtube kanáli kde som pre vás pripravila viac ako 20 video receptov. V  Diáry osobnej premeny na vás čaká 100 nových receptov a tak isto 28čka vytvorená pre vegetariánov.

Zaujal vás tento recept? Odporúčam vám aj tento recept na cuketové placky s mletými lieskovcami (mandľami).

Postup

Cuketu som na hrubo nastrúhala, posolila a nechala som to postáť, aby cuketa pustila šťavu. Poriadne som ju vyžmýkala. Verím, že to takto robíte pri plackách aj vy 🙂. Pridala som pór, na jemno nastrúhanú mrkvu, petržlen, cesnak, lístky bazalky, pridala som vajíčko a psyllium, posolila, okorenila a poriadne premiešala. Rozdelila som to na dve polovice. Do jednej som primiešala nastrúhanú mozzarellu a do druhej tvaroh. Vymiesila som to na cesto a vytvorila malé placky.
Pár kusov som vysmažila na olivovom oleji – iba kvôli porovnaniu chuti, zvyšok som poukladala na papier na pečenie a bez pridania tuku som ich upiekla v rúre. Vynikajúce 🙂.
Pre nás som ako dresing pripravila najemno nastrúhanú redkvičku ( moju domácu 🙂 ), pridala som domáci jogurt a dochutila som to soľou a korením.

Čo potrebujeme

– 300 – 350 g cukety bez vnútra (mäkkej časti)
-1 ks mrkva
– 1 ks petržlen
– 2-3 strúčiky cesnaku
– 10 cm pór ( biela časť )
– petržlenovú vňať, alebo na jemno natrhané lístky šalvie či bazalky, alebo jarnú cibuľku…
– jedno vajíčko
– 2 PL psyllia
– na dochutenie soľ a čerstvo drvené čierne korenie
– asi 120g Lučiny (tvarohu) a 1 ks mozzarella
Prehrať video

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.