FIT Cviklový koláč bez múky

FIT recept: Cviklový koláč (torta) bez múky, vhodný aj pre bezlepkárov.

Cvikla je moja TOP potravina. Dávnejšie som registrovala, že sestra robí cviklovú tortu a tak mi predvčerom neter poslala recept na jej prípravu 😍. Aj toto sú “ženské kruhy”⚘️⚘️⚘️
Recept som mierne upravila tak, aby bol nutrične bohatší, vhodný aj pre bezlepkárov a rada sa s vami oňho podelím.
V recepte som použila pomletú quinou ( meliem v mlynčeku na kávu ). Quinoa je vynikajúca pseudoobilovina plná nutričných živín a vlákniny ( vláknina krmí v črevách tie bunky, ktoré sú zodpovedné za metabolizáciu tukov 🙂 )
V pôvodnom recepte bola hladká múka.

Ďalšie recepty – spestrite si jedálniček

Pri príprave jedál sa môžete inšpirovať sa môžete mojimi receptami, ktoré nájdete v časovo neohraničenom Diáry osobnej premeny, v mojich publikáciach Najedzte sa do štíhlosti 1,2 a 3 a tak isto aj na mojom youtube kanáli.

Diár osobnej premeny bude vynikajúcim sprievodcom pri práci s knihami po celý rok. Navyše obsahuje 100 úplne nových a ešte chutnejších a zdravých receptov. Novinkou je aj audio verzia kníh, ktorá je vhodná aj pre slabozrakých spoluobčanov. S audio knihami si môžete počúvaním spríjemniť cestu v aute pri dlhých služobných cestáach.

Postup

Ešte teplú, uvarenú cviklu som rozmixovala s maslom a na kúsky polámanou čokoládou. Vajíčka spolu s cukrom som vyšľahala do peny a opatrne som primiešala cviklovo-čokoládovú zmes. Na záver som postupne primiešala kakao, múku z quinoi, prášok do pečiva a vanilku. Mne osobne viac chutí bez pridania vanilky, ale sú ľudia, ktorí „spraskali“ tú s vanilkou :).
👉 Pečiem vo forme o priemere 24 cm asi 45 – 50 minút pri teplote 180 stupňov.
Môžete jesť s pridaním ovocia.  Ja som ešte urobila plnku z vegánskeho mascarpone krému s ananásom a štipkou citrónovej kôry.  Tým, že som pridala prášok do pečiva korpus mierne podrastol a mohla som ho predeliť a naplniť.
Tak skúste.

Čo potrebujeme

☝️- ½ kg uvarenej cvikly ( pred varením nakrájajte na menšie kúsky – alebo si uvarenú, vákuovo balenú cviklu nakrájajte na kúsky a poriadne ju ohrejte)
☝️- 100 g masla
☝️- 200 g kvalitnej, horkej čokolády
☝️- 3 vajíčka
☝️- 100 g pomletej quinoi ( meliem v mlynčeku na kávu ) quinoa je vynikajúca pseudoobilovina plná nutričných živín a vlákniny ( vláknina krmí v črevách tie bunky, ktoré sú zodpovedné za metabolizáciu tukov 🙂 )
V pôvodnom recepte bola hladká múka.
☝️- 30 g kakaa
☝️- 150 g kokosového cukru – v pôvodnom bol trstinový
☝️- 1 ČL prášku do pečiva – ten som pridala, v pôvodnom recepte nebol a koláč bol taky “plackoidný” .
☝️- 1 KL vanilky – nemusí byť, ak esenciu nemáte.

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.