Domáca horálka bez palmového tuku

Ponúkam nápad na malú maškrtku. Čo keby ste si nasledujúci recept pripravili spolu s vašimi detičkami?

Verím, že niečo podobné ste už pripravovali. Tak nech sa páči:

Postup

My sme to doma robili vo forme o rozmeroch 22 x 14 cm. Vystelte ju potravinársku fóliou. Lepšie sa vám bude manipulovať s hmotou pri jej vyberaní.

Budeme potrebovať aj drevenú špachtličku na natieranie, ak máte väčšie deti a uznáte za vhodné, môžu použiť príborový nôž.

Jednotlivé keksy spájame arašidovou pastou tak, že ju špachtličkou nanesieme na jeden keks, rozotrieme a spojíme s ďalším keksom. Ak budete striedať Marinu a Indiánku, bude to nielen chutný ale aj oku lahodiací pokrm.

Ukladáme do formy. Nám vyšli tri pásy takto pozliepaných keksíkov. Medzi jednotlivými pásmi nechajte 0,5 – 1 cm medzeru.

Zalejeme to sladkou smotanou. Dve kyslé smotany môžu deti vymiešať spolu s vanilkovým cukrom. Následne nimi opatrne polejeme keksy. Smotanku dôsledne rozotreli po povrchu, odkontrolujeme, či sa jej dosť dostalo aj do medzipriestoru medzi pruhmi, zakryjeme potravinárskou fóliou a 24 hodín necháme v chladničke.

Chutiť bude malým i veľkým! ????

Čo potrebujeme

  • 3 balíčky Marína keksov
  • 3 balíčky Indián keksov
  • 250 g arašidovej nátierky (Cukrovinky). Našla som v našom malom obchode s potravinami sladkú nátierku bez palmového oleja. Predáva sa v 400g balení.
  • 180 ml sladkej smotany (10% tuku)
  • 2 x 180ml kyslej smotany
  • 2 balíčky vanilkového cukru

Fotogaléria k receptu "Domáca horálka bez palmového tuku"

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.