Cviklový šalát so strúhaným syrom alebo vajíčkom

Častokrát sa ma pýtate, či musíte konzumovať cviklu a prečo je v 28-čke cviklový šalát tak často.

Vrátim sa na chvíľu do minulosti. Už viackrát som na rôznych miestach spomínala, že kedysi, keď som tento program vytvárala, tak som v 28-čke pretransformovala mne odporúčané suplementy do podoby tuhej stravy.
V jednotke knihe, pri každom recepte uvádzam, ktorá zelenina čo obsahuje.

V 28-čke sa cvikla a cviklový šalát opakuje veľmi často a je to práve z toho dôvodu, aby sa telo rýchlejšie čistilo. Pitný režim napomáha jednak krv riediť, ale hlavne sa podieľa na vynášaní metabolitov a iných odpadových látok z tela a tým urýchľuje proces čistenia, ozdravenie a v neposlednom rade aj odbúravania nepríjemných tukových vankúšikov.

Ako pokračovať po skončení 28-čky už záleží iba od vás. Či sa vrátite k starým návykom – a tým si skôr, alebo neskôr vytvoríte ten istý problém, alebo sa rozhodnete pre trvalú zmenu, ktorá vám vytvorí telo a zdravie také, po akom teraz túžite.

Viac mojich receptov nájdete v Diáry osobnej premeny, v mojich knihách, ktoré si môžete zakúpiť aj v kamenných predajniach tak isto aj na mojom youtube kanáli kde nájdete viac ako 20 video receptov.

Postup

Najdôležitejšie je, aby ste uvarenú – NIE ZAVÁRANÚ! – ale uvarenú cviklu mali stále v chladničke. Kúpte si asi päť cvikiel, veľkosti grepu a varte ich asi dve hodiny, kým nezmäknú. Dve si odložte do chladničky a tri ošúpte. Môžete ich nakrájať na drobné kocky, alebo nastrúhať na hrubom strúhadle. Potom k nej pridajte 3 dcl scedenej mrkvy/hrášku, na kocky nakrájané uhorky, polejte olivovým olejom – ja ho dávam dosť, olivový olej obsahuje priaznivé kyseliny, ktoré pomáhajú pri likvidácii podkožného tuku – osoľte, okoreňte čiernym mletým korením a premiešajte. Nechajte chvíľku postáť v chlade, chute sa nádherne prepoja a môžete ho jesť do úplného prasknutia. Cviklový šalát pred jedením posypte nastrúhaným nízkotučným syrom, alebo na tvrdo uvareným vajíčkom.

Čo potrebujeme

  • 3 cvikly veľkosti grepu
  • 3dcl fľašu mrkva/hrášok
  • 4 stredne veľké kyslé uhorky
  • olivový olej
  • soľ
  • čierne mleté korenie
  • 1 vajce
  • nízkotučný tvrdý syr
Prehrať video

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.