Chrenový nápoj

Nedávno mi sestra vravela o nápoji – chrenový nápoj profesora Neumyvakina, ktorý sa zaoberal účinkom stravy, psychiky, životného prostredia a iných faktorov na ľudský organizmus. Rozhodla som sa pripraviť si tento nápoj sama podľa seba, keďže sestra si na správny pomer nespomenula. Našťastie, nemám žiaden problém, ale prevencia je dôležitá.

Nápoj obsahuje čerstvý chren, med, vodu a šťavu z citróna. Dozvedela som sa, že ľudia si robia aj jeho variant s použitím zázvoru. Táto kombinácia je už ale podľa mňa prehnaná pre ľudí s vysokým tlakom a problémom s krvotvorbou. Tehotné a dojčiace ženy by mali odložiť pitie na neskôr a v prvom kroku, ešte pred počatím začať s vedomým stravovaním.

Chren je naša pôvodná domáca bylina a ponúka nám všetko, čo môžeme využiť pre svoje zdravie a tak si ho posilniť. Má dezinfekčné účinky, pomáha s problematickou pleťou, má vysoký obsah vitamínu C a vitamínov radu B. Obsahuje draslík, ktorý je veľmi dôležitý pre naše bunky hlavne v období chrípok a úradovania rôznych vírusov. Ďalej obsahuje horčík a vápnik, preto sa chren v ľudovom liečiteľstve odporúčal aj pri problémoch s močovým mechúrom či obličkami. Užívanie chrenu pomáha aj pri zadržiavaní vody v tele, podporuje metabolizáciu tukov a vylučovanie hlienov.

Pozrite si aj naše ďalšie recepty.

Postup

Všetko spolu dôkladne zmixujeme a uskladníme v uzatváracej nádobke.

Užívame 1 ČL každé ráno. Prípadne po ťažšom jedle si môžete dať aj 1 PL.

Na záver ešte opakovanie, matka múdrosti: Nespoliehajte sa na zázračný účinok tohto nápoja, ak okrem toho, že ho pridáte do svojho jedálnička, nezmeníte nič vo vašom doterajšom stravovaní a myslení. ????

Čo potrebujeme

Na prípravu nektára (podľa prof. Neumyvakina) potrebujeme: (pomer 2:1:1)

  • 2 odmerky strúhaného čerstvého chrenu
  • 1 odmerka medu
  • 1 odmerka vody
  • šťava z jedného citróna

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.