Kuracie závitky

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Tento recept som vymyslela tak, aby ste si ho mohli pripraviť aj zo zvyškov, ktoré sa pravdepodobne budú nachádzať vo vašej chladničke. Sú to potraviny, ktoré nám zvýšia najmä po sviatkoch. Takže si môžete pripraviť chutné a zdravé jedlo a okrem toho využiť potraviny, ktoré by sa inak mohli pokaziť. 🙂 V tomto recepte neuvádzam žiadne množstvo potravín, lebo neviem, koľko čoho nájdete. Takže sa pokúsime aj trocha improvizovať. Bude to zábava. 🙂

Predpokladám, že by ste doma mohli mať ešte cviklu (práve cez Veľkončné sviatky ju ľudia zvyknú konzumovať, aj keď ja ju mám už roky zaradenú minimálne 2x do týždňa), čerstvý, či strúhaný chren (pozrite si videjko s chrenovou zálievkou – je TOP 🙂), pór, jarnú cibuľku, čerstvý rozmarín (aj sušený môže byť), citrón a moju citrónovú soľ .Postup na prípravu citrónovej soli nájdete v mojom stolovom kalendári na tento rok. Ja do nej pridávam aj čierne korenie a čili papričky, takže žiadne iné korenie už nemusíte pridávať. Zloženie takejto citrónovej soli nádherne vytiahne prirodzenú chuť potraviny, ktorú si pripravujete. Či už je to mäso, alebo zelenina.

Postup

Mäso zbavíte blán a prebytočného tuku. Stehna naklepete a vrstvíte na seba striedavo s rozmarínom, strúhaným chrenom,a na záver posypete dvoma rozdrvenými čili papričkami. Polejete olejom a šťavou z 1/2 citróna. Zakryjete a necháte cez noc macerovať v chladničke.

Ráno každý kúsok potriete strúhaným chrenom, pridáte kúsok jarnej cibuľky, par lístočkov rozmarínu, zrolujete a previažete prúžkom z pórového listu.

Poukladajte do nádoby, potrite citrónovou soľou aj s kúskami citróna, môžete doliať asi 1 dcl vody a prikryté vložte do predhriatej rúry.

Pri 200 stupňoch pečiete 45 minút, potom dajte dole prikrývku a ešte 10 minút dopečte.

A hotovo.

Ako prílohu som dala svoju milovanú, uvarenú cviklu nakrájanú na hranolky, ochutenú petržlenovou vňaťou a strúhaným chrenom (o účinkoch chrenu si môžete prečítať tu: https://bit.ly/ucinkychrenu).

Ak máte radšej čerstvú zeleninku, pripravte si môj šalát z červenej kapusty. Nezabúdajte, ak si správne volíme potraviny a vhodne ich kombinujeme, postupne si dáme do poriadku aj naše problémy a posilníme si imunitu.

Co potřebujeme

kuracie stehná bez kosti

cviklu

čerstvý/strúhaný chren

pór

jarnú cibuľka

čerstvý rozmarín (sušený môže tiež)

citrón

citrónová soľ

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte dotaz ohledně rozvozu?
Zavolejte nám.

Tyto stránky používají soubory cookies, abyste získali co nejlepší zážitek z jejich prohlížení.