Zdravá sladká desiata do školy – domáce koláčiky

Keď už teda detičkám začal nový školský rok, a deti ľúbia sladké desiaty, tak im môžete pripraviť niečo domáce, sladké, nekysnuté, bezéčkové, s nízkym GI. Recept bude v pripravovanej knihe, ale nedalo mi nepodeliť sa o tento výborný recept.😀 Doma pripravené koláčiky, viete čo tam dávate… jednoduchá príprava, ktorú zvládne aj mladá mamička. Zapojiť môžete samozrejme aj detičky.

Toto cesto zvyknem plniť aj zeleninou.. Tak skúste 😊⚘️.

Ak vás zaujal tento sladký recept, vyskúšajte aj recept na orechový koláč, výborný makovník či koláčovú verziu mrkvových raňajok z prvého týždňa 28dňového harmonizačného programu z knihy „Najedzte sa do štíhlosti 1“.

Tieto mrkvové raňajky sú zdravé, sladké, sýte a objemovo dostatočné. Keďže chcem vyjsť v ústrety zaneprázdneným mamičkám, tak som mrkvové raňajky upravila. Takto upravené, vo forme koláčika si ich môžete dávať ako raňajky, ochutené medom, čerstvým ovocím ( ja si pridávam aj sójovú smotanu ). Koláč si môžete zobrať do práce aj ako sladkú desiatu. Alebo takýto koláčik môžete zabaliť deťúrencom ako zdravú a na zdravú energiu bohatú desiatu spolu s jabĺčkom, hroznom, či iným sezónnym ovocím.

Postup

Múku som preosiala a pridala som zvyšné ingrediencie. Cesto poriadne rukou vymieste, aspoň ešte 5 minút, už keď sú ingrediencie spojené. Vytvorte bochník, dajte do sáčku a na hodinku do chladničky. Následne na pomúčenej doske vyvaľkajte a môžete vytvárať buď štrúdle, alebo takéto valčeky, šatôčky… podľa fantázie. Ja som plnila tvarohom (so škoricou, vanilkovým cukrom, citrónovou kôrou) a druhú polovicu cesta s mletými vlašákmi (s mletou škoricou, škoricovým cukrom a kyslastým marhuľovým džemom). Plnka môže byť podľa chuti. Pečiem ich v predriatej rúre na 180 stupňov, tak 20-25 minút. Posýpané je to horkou strúhanou čokoládou a práškovým, trstinovým cukrom.

Čo potrebujeme

500g hladkej špaldovej múky

250g masla

1 vajíčko

100 g kyslej smotany

1 PL octu

soľ

 

Prehrať video

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.

Tieto stránky používajú súbory cookies, aby ste získali čo najlepší zážitok z ich prezerania.