Hrachová polievka z 28čky

Hrachová polievka z 28čky je skutočne veľmi chutná. Je osviežujúca a majú ju rady aj malé deti. Hrášok vďaka mimoriadne vysokému obsahu bielkovín posilňuje vitalitu a stimuluje činnosť vyššej nervovej sústavy.

Hrášok vďaka mimoriadne vysokému obsahu bielkovín posilňuje vitalitu a stimuluje činnosť vyššej nervovej sústavy. Podporuje obnovovanie buniek a zvyšuje pružnosť pokožky a vlasov, znižuje hladinu cholesterolu, posilňuje srdce a cievy. Hrášok obsahuje vysoké množstvo vlákniny, ktorá má silu efektívne podporovať trávenie a zbavovať telo jedovatých látok. Obsahuje jedinečnú kombináciu horčíka a zinku, ktorá je výnimočne dôležitá pre nastávajúce mamičky. K tejto účinnej dvojkombinácii si navyše pripočítajte vitamíny zo skupiny B, C, E, kyselinu listovú, karotén, stopové prvky fosfor, kremík, mangán a biotín.

Pre tých, ktorí sa rozhodli mäso na istý čas, alebo natrvalo vypustiť zo svojho jedálnička som vytvorila bezmäsitú 28-čku (harmonizačný program), ktorú nájdete v Diári ročnej premeny.⁠

Viac receptov a inšpirácií nájdete v mojich knihách, ktoré si môžete zakúpiť aj v kamenných predajniach a tak isto aj na mojom youtube kanáli kde nájdete viac ako 30 receptov.

Postup

Do litra vriacej osolenej vody vysypeme hrášok, pridáme dve polievkové lyžice bazalkového pesta a mleté čierne korenie. Varíme dvadsať minút.

V závere pridáme maslo, nie rastlinné maslo alebo nejakú inú umelú náhradu. Normálne, chutné stolové maslo.

Keď hrachová polievka trocha vychladne, pridáme citrón a ponorným mixérom rozmixujeme do krémovej konzistencie. Polievka je hotová.

Čo potrebujeme

vrecko mrazeného hrášku (400g)
pol citróna
bazalkové pesto
soľ
mleté čierne korenie
lyžicu masla

Máte otázku? Napíšte nám.

Máte otázku ohľadom donášky?
Zavolajte nám.

Tieto stránky používajú súbory cookies, aby ste získali čo najlepší zážitok z ich prezerania.